3 sposoby na piękny uśmiech

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękny uśmiech w dzisiejszych czasach staje się bardzo pożądany. Zdrowe i zadbane zęby, nie tylko dodają urody, ale także są oznaką dobrego zdrowia. Jakie zabiegi należy stosować?

Higienizacja zębów

Dwa razy do roku należy wykonać higienizację zębów. Jest to zabieg bezbolesny, który polega na ściągnięciu kamienia z powierzchni zębów, oraz w przestrzeniach pomiędzy nimi. Następnie stomatolog specjalnym urządzeniem piaskuje zęby preparatem i nakłada fluor, który dodatkowo ma wzmocnić zęby. Na zabieg można udać się do profesjonalnego gabinetu https://ochotanausmiech.pl/ i zadbać o zęby z wykwalifikowanym specjalistą.

Wybielanie

Jest kilka sposobów wybielania zębów. Przed zabiegiem wszystkie zęby muszą być wyleczone i bez ubytków. W drogeriach można kupić żele wybielające i plastry, które przy prawidłowym używaniu sprawią, że zęby będą bielsze. Można też wybielić je laserem. Warto skonsultować się swoim stomatologiem, który dobierze odpowiednią metodę.

Codzienna higiena

Żadne zabiegi u stomatologa nie zastąpią prawidłowej i codziennej pielęgnacji higieny jamy ustnej. Warto pamiętać, że należy myć zęby po każdym posiłku. Jednakże najlepiej odczekać 30 min po jego spożyciu. Do prawidłowej pielęgnacji również są niezbędne dodatkowe czynności takie jak: płukanie ust specjalnymi płynami oraz nitkowanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*