Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wraz z rozwojem technologii zmieniają się także zabawki dla dzieci. Stwarzają one coraz więcej możliwości rozwoju u najmłodszych, nie tylko dostarczając im frajdy, ale też ucząc cennej wiedzy czy umiejętności. Dotyczy to szczególnie młodych, lecz już ukształtowanych manualnie osób, które chcąc poznawać świat wymagają już czegoś więcej niż zwykłe pluszaki czy układanki. Po jakie nowinki technologiczne można teraz sięgnąć w tej branży? 

Interaktywne roboty

Postęp ostatnich lat sprawił, że ukochane pluszaki z dawnych lat mogły nabrać zupełnie nowego wymiaru. Obecnie na rynku dostępne są już roboty, najczęściej w formie zwierząt, które mogą bardzo dobrze imitować prawdziwych pupili. Stają się one na tyle popularne, że każdy sklep z zabawkami chce wprowadzić je do swojej oferty. Najczęściej spotykane modele to pieski, które sterowane z pomocą intuicyjnego pilota mogą szczekać, merdać ogonem, siadać, kłaść się czy bawić.

Zależnie od danych komend mogą też przejawiać symptomy zadowolenia czy wystraszenia, zupełnie jak prawdziwy zwierzak domowy. Tego typu elektroniczne zabawki występują także w innych formach, choć przez najmłodszych najbardziej lubiane są właśnie zwierzęce warianty. Jeszcze bardziej zaawansowane są roboty uczące programowania.

Poziom ich skomplikowania zależy od wieku dziecka, natomiast ogólna koncepcja polega na tym, iż młody człowiek ma za zadanie złożyć taką zabawkę, a następnie wpaja mu podstawowe czynności, ruchy czy reakcje.Tym samym sam zbiera pierwsze doświadczenia dotyczące programowania, co jest niezwykle cenną umiejętnością, gdyż obecnie branża informatyczna rozwija się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej i jest bardzo perspektywiczna. 

Wirtualna rzeczywistość

Jedną z najbardziej rozwijanych obecnie technologii jest wirtualna rzeczywistość. Inwestują w nią największe korporacje, gdyż zdaniem wielu osób jest to przyszłość względem zabawek edukacyjnych. Z dóbr tego rozwiązania można korzystać już obecnie, kupując specjalne okulary w których umieszcza się telefon z pobraną wcześniej aplikacją. Tym samym dziecko zakładając je może uzyskać realny obraz i udać się w ten sposób w praktycznie dowolny kawałek świata.

Jest to sposób na pobudzenie w nim chęci do podróży i poznawania świata, a przy okazji młoda osoba już na tym etapie może się nauczyć wiele rzeczy odnośnie tego jak wygląda rzeczywistość w nawet najbardziej odległych miejscach. Dodatkowo poszczególne obrazy uzupełniane są na bieżąco o informacje i opisy, więc rozrywka ma tym większy charakter edukacyjny. Z uwagi na duże inwestycje w ten właśnie dział technologii, można się spodziewać coraz większej liczby zabawek opartych na tym systemie, które w przyszłości mogą zdominować ten rynek.  

Drony

Gadżety, które wykorzystywane są również przez dorosłych, lecz występują też początkowe wersje dla dzieci. Takie zabawki są mniej skomplikowane w obsłudze i mają mniejszy zasięg oraz czas działania, by najmłodsi nie zniechęcili się nieudanymi próbami lub po prostu nie zgubili sprzętu. Pobudzają i ekscytują dzieci, a przy okazji zachęcają je do aktywności na świeżym powietrzu.

Może to być doskonały początek dla przyszłego pilota, ale i świetna zabawa dla każdej młodej osoby. Większość wariantów posiada również urządzenia rejestrujące, które umożliwiają nagranie krótkiego materiału wideo lub zrobienie zdjęć, więc po zakończonej zabawie pozostaną jeszcze interesujące pamiątki. 

Nauka jazdy

Zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek, w większości przypadków szybko rodzi się chęć dynamicznego przemieszczania się. Służą do tego klasyczne rowery czy hulajnogi, ale dobrym pomysłem na wprowadzenie dziecka w świat motoryzacji są pojazdy elektryczne dostępne na https://www.ekstrazabawki.pl/Pojazdy-elektryczne-c496Obecnie dostępne są już najróżniejsze modele – od skuterów, przez traktorki, po samochody osobowe i terenowe. Działają na akumulator i są bardzo wydajne, a nie trzeba też obawiać się, że wygenerują nadmierną prędkość, gdyż są zaprojektowane tak by gwarantować pełne bezpieczeństwo. Z tego względu dostępne są warianty nawet dla bardzo małych dzieci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*