Aikido – sztuka walki dla dzieci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aikido jest sztuką walki stworzoną przez Morihei Ueshibę, japońskiego samuraja i założyciela tej sztuki walki. Uważa się ją za defensywną sztukę walki i nie stosuje się jej jako formy ataku.

Na czym polega specyfika aikido?

Celem tej sztuki walki jest wykorzystanie siły przeciwnika przeciwko niemu i przekierowanie jej w taki sposób, aby nie mógł on kontynuować ataku. Można tego dokonać, wykorzystując równowagę przeciwnika lub używając jego pędu, aby wytrącić go z równowagi. Istnieje wiele różnych stylów aikido, ale większość zajęć koncentruje się na rzutach, blokadach stawów i szpilkach oraz podstawowych uderzeniach, takich jak ciosy i kopnięcia.

Niektóre szkoły, jeśli mają do nich dostęp, mogą również włączyć do programu nauczania trening z bronią, taką jak miecze czy noże. Większość dzieci uczęszczających na zajęcia aikido zazwyczaj najpierw uczy się podstawowych uderzeń, a następnie przechodzi do bardziej zaawansowanych technik, takich jak uderzenia, rzuty i blokady stawów. Można się o tym przekonać, przeglądając chociażby ofertę jednej z nich, takiej jak Aikido Kids.

Dlaczego warto aby dzieci podjęły się Aikido?

Wiele osób wybiera aikido, ponieważ uczy ono samoobrony bez konieczności stosowania przemocy wobec innych; jest to szczególnie ważne dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci nauczyły się bronić bez wyrządzania krzywdy innym lub sobie (jeśli zostaną zranione). Innym powodem, dla którego wiele osób wybiera tę sztukę walki, jest to, że uczy ona cierpliwości i szacunku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*