Aranżacja wnętrza w stylu retro – akcesoria, wyposażenie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na moment, w którym staniemy się właścicielami upragnionego domu lub mieszkania czeka prawie każdy z nas. Kiedy już otrzymamy klucze do wymarzonego lokum – przed nami najprzyjemniejsza część, czyli urządzanie jego wnętrza. 

To w jakim stylu urządzony jest dom bardzo wiele mówi nam o jego właścicielach, bowiem aranżacja jest najczęściej odzwierciedleniem gustu, stylu oraz charakteru samego właściciela.

Jak urządzić wnętrze w stylu retro?

Styl retro nazywany także vintage cieszy się niesłabnącą popularnością od kilku ostatnich lat. W swej tradycji nawiązuje on do lat minionych – może to być konkretna epoka, na przykład czasy PRL, bądź lata międzywojenne. 

Wyposażenie mieszkania w stylu retro powinno obejmować przede wszystkim wystylizowane odpowiednio meble. Jeżeli nie chcemy kupować wszystkiego od podstaw z powodzeniem możemy odwiedzić strych naszych rodziców lub dziadków oraz wybrać się na pobliski ,,pchli targ” gdzie bardzo często można nabyć prawdziwe vintage – skarby w doskonałej cenie, które wystarczy delikatnie odnowić i odświeżyć.

Akcesoria i dodatki są niezwykle ważne, bowiem to one jeszcze bardziej oddają styl i charakter całego wnętrza. Dlatego w mieszkaniu urządzonym w stylu vintage zabraknąć nie powinno chociażby zabytkowego serwisu kawowego, gramofonu, drewnianego zegara. Doskonałym dopełnieniem aranżacji może stać się także metalowa tabliczka retro powieszona na ścianie lub drzwiach.

Pełne charakteru gadżety vintage są w stanie odmienić każde mieszkanie. Dzięki nim jeszcze bardziej uda nam się oddać ducha minionych lat, do których pragniemy nawiązać w swojej aranżacji. Ciekawym akcentem mogą się okazać ozdobne butelki po oranżadzie z czasów prl w kuchni, pastelowe dodatki, old schoolowy telefon, czy też robot kuchenny oraz wiele innych. Do inspiracji mogą zachęcić nas popularne filmy i seriale z czasów, do których najbardziej chcielibyśmy się odnieść urządzając swój dom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*