Budujemy wymarzony ogród

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stworzenie wymarzonego ogrodu wymaga sporego zaangażowania w dokładne rozplanowanie dostępnej przestrzeni. Możliwe jest skorzystanie z pomocy architektów krajobrazu, lecz równie dobrze można zainspirować się dostępnymi projektami i pomysłami z branżowych stron internetowych lub czasopism. O czym pamiętać, gdy planuje się samodzielną budowę ogrodu marzeń?

Miejsce do wypoczynku i zabawy dla całej rodziny

Ogród to przestrzeń, w której powinno znaleźć się miejsce do wypoczynku w ciepłe dni. Tworząc ogród marzeń, na początek powinno się zadecydować, gdzie powstanie taras lub altana z meblami ogrodowymi. Dobrym wyborem są miejsca zaciszne, osłonięte od wiatru i słoneczne, gdzie przyjemnie spędza się czas nawet wczesną wiosną i jesienią. Jeżeli lubimy grillowanie, warto przemyśleć zakup jednego z kominków ogrodowych, który ma duży ruszt i umożliwia przyrządzanie wielu różnych potraw. Rodziny z dziećmi powinny zaplanować miejsce na plac zabaw. W przypadku niewielkiej przestrzeni maluchom wystarczą mała piaskownica i kubełkowa huśtawka na gałęzi drzewa. Gdy ogród jest duży, warto zastanowić się nad stworzeniem dużego placu zabaw z domkiem, drabinkami do wspinania i innymi atrakcjami.

Ogrodowa zieleń

W ogrodzie powinno być zielono, dlatego ważne jest zasadzenie w nim wielu różnych roślin. Gdy ma się niewiele czasu na ich pielęgnację, liczne nasadzenia można zastąpić zimozielonymi krzewami, które wsadzi się do dużych donic do salonu. W podobny sposób zasadzi się truskawki, pomidory i kwiaty balkonowe, które wypełnią przestrzeń wieloma kolorami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*