Co warto wiedzieć zanim przygarnie się kota?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pojawienie się w naszym życiu pupila to duże wydarzenie. Niezależnie od tego, czy to kociak z hodowli, ze schroniska czy przybłęda, każdy potrzebuje odpowiednich warunków w domu. Jeśli ich nie zapewnimy, szybko okaże się, że życie ze zwierzęciem może być bardzo uciążliwe a podrapane meble i potłuczone wazony to dopiero początek. O czym warto pomyśleć, zanim zaadoptujemy kota?

Kocia wyprawka

Pierwszą rzeczą, którą musimy zakupić, jest kuweta. Nie warto oszczędzać na jej zakupie, gdyż ten wydatek później zapewni i zwierzęciu i nam spokojną głowę. Dla młodych kotów dodatkowo warto wybrać odpowiedni żwirek, żeby maluch nie poranił sobie łap, a tym samym nie zniechęcił się do korzystania z kuwety. Miseczki na pokarm i wodę nie muszą być najdroższe, jednak warto wybrać takie, do których kot będzie miał swobodny dostęp i wygodnie będzie mu z nich jeść.

Koty lubią drapać i w naturze chętnie oddają się tej czynności – przez to ich najlepsza broń, czyli pazury, jest zawsze w idealnym stanie. Kupno drapaka jest podstawową inwestycją, która wpłynie nie tylko na zdrowie, ale też i samopoczucie zwierzęcia.

Duży wybór drapaków można znaleźć na stronie: https://pociechowo.pl. Wśród wielu modeli znajdziemy takie, które posiadają m.in. strefy wypoczynkowe i inne udogodnienia dla kota. Wszystkie wykonane są z wysokiej jakości materiałów i bezpieczne dla zwierząt. Pośród wielu modeli i kolorów na pewno każdy znajdzie taki, który będzie mu (oraz kotu) najbardziej odpowiadał. Z taką wyprawką radośnie i bez stresu powitamy w domu nowego lokatora.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*