Czym różni się stary motocykl od nowoczesnego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jest wiele różnic między starym motocyklem takim jak MZ ETZ 250, a nowoczesną maszyną. Największą różnicą między starymi motocyklami, a nowoczesnymi jest technologia.

Silniki

Stare silniki są zazwyczaj jednocylindrowe, chłodzone powietrzem i nie mają systemu wtrysku paliwa. Mogą być dwusuwowe lub czterosuwowe. Są też głośne, mało wydajne i produkują dużo zanieczyszczeń. Nowoczesne motocykle mają co najmniej cztery cylindry, są chłodzone cieczą i mają elektroniczne systemy wtrysku paliwa, które mogą dostosować dawkę paliwa w zależności od obciążenia silnika i pozycji przepustnicy. Są one generalnie dużo bardziej wydajne, czystsze i cichsze niż stare motocykle.

Hamulce

Kolejna duża różnica to hamulce. Stare motocykle używają hamulców bębnowych na obu końcach motocykla (po jednym na każde koło), podczas gdy większość nowoczesnych motocykli ma hamulce tarczowe na obu końcach motocykla. Nowoczesne motocykle są również lżejsze od starszych modeli, ponieważ do produkcji części takich jak koła i ramy używa się aluminium zamiast stali.

Gadżety

Nowoczesne motocykle są również wyposażone w wiele gadżetów, takich jak kontrola trakcji, hamulce przeciwblokujące, tempomat i systemy nawigacji GPS.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*