Drewno czy parkiet – co sprawdzi się w kuchni?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia jest specyficznym miejscem ze względu na szereg czynności, które w niej wykonujemy. Kuchenne ściany czy podłogi niejedno widziały i dlatego ważne jest, aby były one jak najlepiej dopasowane pod względem struktury materiału. Nie od dziś wiadomo, że w kuchni najlepiej sprawdzają się ściany pomalowane farbami łatwo zmywalnym,i jak również wyłożone kafelkami. Ale co z podłogą?

Drewniana podłoga w kuchni

Wielu z nas chciałoby mieć kuchnię w przytulnym klimacie, która zachęcałaby swoim ciepłem do tego, aby w niej spędzać czas. Dlatego też często wybieramy meble w stylu retro lub też inne klasyczne, często drewniane dodatki. Drewniana podłoga w sprawdzi się bardzo dobrze, pod warunkiem, że będzie odpowiednio zabezpieczona. Chodzi tutaj o dobrej jakości panele lub porządne polakierowanie naturalnego parkietu.

Popularnym rozwiązaniem są też naturalne drewniane deski, stosowane często w klasycznych kuchniach Świetnie sprawdzi się też wyłożenie płytkami tej części kuchni, która jest najbliżej zlewu czy też kuchenki elektrycznej – w ten sposób unikniemy nieładnych znaków na drewnie.

Aby wybrać stylową podłogę, dobrze jest przejrzeć parkiety w sklepie. Obecnie na rynku mamy bardzo duży wybór więc z dużym prawdopodobieństwem każdy znajdzie coś dla siebie.

Na co zwrócić uwagę?

W kuchni najlepiej zastosować parkiet lub deski z litego drewna. Ważne, aby zabezpieczyć je środkiem do uszczelniania krawędzi tak, by nie wnikała w nie woda.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*