Elegancja w mieszkaniu – jak ją zaaranżować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elegancki wystrój własnego mieszkania to coś, co charakteryzuje ludzi o wysokim poczuciu estetyki. Gust to sprawa mocno subiektywna, ale jeżeli uda się odpowiednio i bez nadmiernego przepychu zaaranżować wnętrze, to można już mówić o dobrym poczuciu smaku.

Synonimem elegancji są na przykład żyrandole, które były kiedyś obecne w każdym arystokratycznym salonie. Później ich wygląd nieco ewoluował, ale nadal były bardzo popularne na początku XXI wieku. Również i dziś są chętnie wykorzystywane do projektowania eleganckiego wystroju, choć ich design również uległ zmianie na zdecydowanie bardziej nowoczesny. Pasują więc do mieszkań zarówno klasycznych, jak i urządzonych w nowoczesnym stylu. Ich duży wybór oferuje sklep Mariner.

Ściany są ważne

W projektowaniu eleganckich wnętrz bardzo istotną rolę odgrywa też kolor ścian. Brąz i wszelkie ciemne kolory dobrze nadadzą się do tak zaprojektowanych pomieszczeń. W modzie jest jednak również biel, dlatego jej połączenie z czarnymi meblami może dać znakomite efekty jeśli chodzi o wygląd salonu. Takie rozwiązanie jest także stosowane w sypialniach, szczególnie wśród osób, które cenią sobie spokojny wystrój, bez nadmiernej ekstrawagancji.

Na ścianach obrazy – to klasyka

Obrazy na ścianach prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą stosowane do podkreślenia unikalnego charakteru wnętrza. Martwa natura sprawdzi się niemal w każdym wystroju. Jeżeli jednak jesteśmy zwolennikami niekonwencjonalnych rozwiązań, możemy postawić na bardziej wyszukane formy artystyczne, które nadadzą więcej charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*