Filtry do wentylacji – gwarancja czystego powietrza

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadając rozbudowany układ wentylacyjny, który nie tylko usuwa zużyte powietrze z lokalu ale też nawiewa świeże, warto pomyśleć o systemie filtrów. Nie da się ukryć, że powietrze znajdujące się na zewnątrz nie zawsze należy do najczystszych. Jest tak zwłaszcza gdy mieszkamy w jednym z wielkich miast, które regularnie każdej zimy trapione są intensywnym smogiem. Dlatego też wyposażenie fragmentu nawiewnego wentylacji w specjalne filtry pozwoli na znaczne oczyszczenie powietrza w domu, ale również usunięcie z niego różnych szkodliwych substancji.

Jak montować filtry?

Układ filtrujący może być zamontowany przed lub za głównym silnikiem dmuchawy. Poleca się jednak by wykorzystywać tą pierwszą opcję, ponieważ dzięki temu zanieczyszczenia z zewnątrz nie będą mogły uszkodzić łopat wentylatora wdmuchującego powietrze. By zapewnić najlepsze możliwe oczyszczanie, powinniśmy zamontować więcej niż jeden filtr. Należy jednak sprawdzić jaki opór wprowadzą one do instalacji, tak by mieć pewność, że moc dmuchawy będzie wystarczająca.

Ile filtrów stosować?

By uzyskać powietrze o najlepszej jakości, warto stosować kilka filtrów jeden po drugim. Na pierwszym powinny zatrzymywać się największe zanieczyszczenia. Kolejne wkłady usuwają coraz drobniejsze elementy, aż do tzw. pyłu zawieszonego PM5 i PM10. Dzięki takiej filtracji do wnętrza lokalu nie będzie zaciągany również smog, a przynajmniej najbardziej szkodliwe substancje chemiczne w nim zawarte. Na stronie https://www.filterpoz.pl/o-filtracji/wentylacyjne/ można sprawdzić jakie rodzaje filtrów są dostępne na rynku, a także ich dane techniczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*