Food Trucki – forma biznesu rosnąca na popularności

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób marzy o własnej działalności gastronomicznej. Niestety koszty i formalności związane z otworzeniem własnego baru lub restauracji w dobrym miejscu są często granicą nie do przeskoczenia nawet dla uznanych kucharzy. Jest jednak tańsza, równie ciekawa alternatywa dla wszystkich, którzy chcą swoich sił spróbować w gastronomii. Mowa tu o mobilnych restauracjach zwanymi food truckami.

Jak to się zaczęło? Krótka historia food trucków

Jak podaje Wikipedia, pierwsze naczepy, w których przygotowywano i sprzedawano posiłki pojawiły się w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie XIX wieku. Pionierami takiego biznesu byli Charles Goodnight oraz Walter Scott. Obaj wykorzystali przerobione przez siebie naczepy do prowadzenia usług gastronomicznych na ulicach wybranych przez siebie miast. Mimo długiej historii dopiero zmiany ekonomiczne w USA spowodowane recesją na początku XXI w. doprowadziły do wzrostu popularności przyczep gastronomicznych w tym kraju. Niski koszt zakupu ciężarówki, a także brak czynszu i duża mobilność spowodowały, że food trucki stały się częścią amerykańskiego krajobrazu, a dzisiaj możemy je spotkać na całym świecie.

Własny food truck w Polsce

Również w naszym kraju przyczepy gastronomiczne cieszą się coraz większą popularnością. Możemy je spotkać praktycznie w każdym mieście, a także na specjalnie organizowanych imprezach. Wiele osób zastanawia się nad prowadzeniem takiej działalności. Najbardziej oczywistym sposobem jest zakup specjalnego pojazdu, wykonanie odbioru sanitarnego, a następnie znalezienie dobrego miejsca i rozpoczęcie działalności. Jeśli nie stać Cię na zakup food trucka lub nie chcesz ryzykować straty pieniędzy, możesz zdecydować się na wynajem gotowego food trucka oferowanego np. na stronie https://biznesdowynajecia.pl/. W specjalnie przygotowanym pojeździe znajdziesz wszystko co jest potrzebne do prowadzenia własnej gastronomii, a wszystko to niewielkim nakładem finansowym. Jeśli zastanawiasz się nad własnym biznesem, jest to rozwiązanie godne Twojej uwagi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*