Gdzie możesz założyć elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Elektryczne ogrzewanie podłogowe działa poprzez cyrkulację ciepłej wody w rurach, które są ułożone pod deskami podłogowymi. Ciepło dostarczane jest przez element elektryczny (matę), który ogrzewa wodę w trakcie jej przepływu, po czym wraca do kotła w celu ponownego podgrzania.

Jeśli rozważasz zainstalowanie elektrycznego ogrzewania podłogowego, ważne jest, aby wiedzieć, gdzie można je zastosować. Elektryczne ogrzewanie podłogowe to świetna opcja dla każdego pomieszczenia w domu, które potrzebuje odrobiny dodatkowego ciepła. Nadaje się ono również do łazienek i kuchni.

Czy chcę ciepła promieniującego?

Elektryczne systemy ogrzewania podłogowego są często stosowane w połączeniu z innymi formami ogrzewania promiennikowego, takimi jak elektryczne grzejniki podłogowe lub piece z wymuszonym obiegiem powietrza. Takie rozwiązania znajdziesz na stronie https://ciepla-podloga.pl/pl/cms/nvent-raychem-36. Jeśli masz już istniejący system HVAC, który zapewnia wymuszone powietrze lub ogrzewanie podłogowe, to elektryczne ogrzewanie podłogowe może być idealne dla Twojego domu.

Jaki rodzaj podłogi mam?

Elektryczne ogrzewanie podłogowe działa najlepiej na twardych powierzchniach, takich jak płytki i podłogi betonowe; nie jest zalecane dla dywanów lub wykładzin, ponieważ trudno jest zainstalować płytki na wykładzinie bez uszkodzenia włókien pod nią. Należy również upewnić się, że pomiędzy górną częścią podkładu a dolną częścią wykończonej podłogi jest wystarczająco dużo miejsca – zazwyczaj 2 cale – aby wilgoć nie została uwięziona pomiędzy nimi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*