Ile trzeba trenować żeby wystartować w półmaratonie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze zawody to nie lada wydarzenie dla każdego początkującego biegacza. Uczestnictwo w biegu, jak i przekroczenie mety biegu daje niesamowitą satysfakcję. Przed pierwszym startem pojawia się jednak pytanie, czy to właściwy moment? Czy jestem przygotowany na tyle, aby przebiec cały dystans? Ile zatem trzeba trenować, by przebiec półmaraton?

Rok treningów to minimum?

Według fachowej literatury okres 12 miesięcy treningów jest optymalnym do tego, aby wystartować w półmaratonie. Oczywiście zależy to przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji biegacza. Rok jest umownym czasem, można rzec najbardziej uśrednionym. W środowisku biegaczy z pewnością znajdą się osoby, które poświęciły mniej czasu na treningi, a mimo wszystko udało im się pokonać cały dystans.

Zadbaj o sprzęt

Zaczynając przygodę z bieganiem nie musisz od razu wydawać pieniędzy na profesjonalny sprzęt. Z czasem jednak sam zauważysz, że potrzebujesz nieco bardziej rozbudowanych i dostosowanych do tego sportu produktów. Wtedy warto zajrzeć na strony sklepów oferujących sprzęt dla biegaczy takich jak np. https://www.runshop.pl/ Dobrze dobrany sprzęt wraz z odpowiednimi treningami i zachowaniem cierpliwości pozwoli Ci w przeciągu kilku miesięcy dojść do etapu, w którym będziesz gotów na start w półmaratonie.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*