Jak dobrać rękawice bokserskie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

By przygotować się do uprawiania boksu należy zadbać o odpowiedni sprzęt, a najważniejszym jego elementem będą oczywiście rękawice. Czym kierować się przy wyborze?

Do warunków treningowych i zawodów

Należy pamiętać, że innego typu rękawice stosuje się podczas samych zawodów, a innego w warunkach treningowych. Te drugie będą miały bardziej rozbudowaną część uderzeniową, co lepiej chroni dłonie i są przy okazji miękkie, by nie zaszkodzić ewentualnie sparingpartnerowi. Jeżeli dużo trenujemy siłowo oraz na mniejszych przyrządach bokserskich typy gruszki czy tarcze, to przydatne w treningach mogą być także rękawice na siłownie męskie, które umożliwią większą swobodę, a osłonią newralgiczną część dłoni.

O czym decydujemy przy wyborze rękawic?

Najważniejszą kwestią jest ich dopasowanie do wagi oraz rozmiaru dłoni. W tych ramach wyznaczane są specjalne kategorie, z których następnie dokonuje się wyboru, pod kątem komfortowego treningu. Jeszcze inaczej wygląda to już podczas samych zawodów, gdy przeważnie bokserzy walczą w obrębie określonej wagi, do której przypisane są również limity dotyczące ciężaru rękawic.

Sam materiał, z którego się je wykonuje może być skórą naturalną albo syntetyczną – te pierwsze będą gwarantowały większy komfort i trwałość. Wreszcie trzeba zdecydować czy wybierzemy rękawice bokserskie wiązane lub takie na rzep. Zależy to między innymi od tego w jakich warunkach i okolicznościach zamierzamy ćwiczyć – rękawic wiązanych nie uda nam się założyć samemu, więc nie będą przydatne do samotnych treningów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*