Jak prawidłowo oczyścić twarz?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oczyszczanie to jeden z trzech filarów pielęgnacji, obok nawilżania oraz złuszczania, które są niezbędne dla zachowania pięknej i zdrowej skóry. Jeżeli którykolwiek z nich będzie pomijany lub wykonywany niepoprawnie, to nawet najdroższe kosmetyki nie będą w stanie zadbać o naszą cerę. 

Jak, kiedy i czym?

Na wstępie należy zaznaczyć, że wbrew pozorom zbyt częste mycie nie jest dobrym rozwiązaniem. Optymalną ilością wydaje się być poranne oraz wieczorne oczyszczanie. Wówczas nie musimy martwić się o naruszenie warstwy hydrolipidowej. W zależności od pory dnia będziemy jednak używać innych produktów.

Oczyszczanie jednoetapowe 

Z rana wystarczy nam jeden produkt. Może to być żel lub pianka do mycia, istotne jest jednak, aby był to kosmetyk o delikatnym składzie. Należy wystrzegać się mydła, które jest zbyt mocne dla delikatnej skóry twarzy. Produkt należy wmasować z odrobiną wody, a następnie osuszyć ręcznikiem. Warto pamiętać, aby nie pocierać zbyt mocno twarzy, gdyż można wówczas nabawić się podrażnień oraz zaczerwienienia. 

Oczyszczanie dwuetapowe

Nieco inaczej powinno wyglądać mycie wieczorne. Po całym dniu potrzebujemy nieco silniejszego oczyszczania, zważywszy na zebrane na twarzy zanieczyszczenia oraz produkty. Pierwszy etap najlepiej jest przeprowadzić z użyciem dowolnego olejku. Może to być olej z czarnuszki, granatu czy też lniany. Przykładowe produkty znajdziesz tutaj: https://drogeriapigment.pl/. Trudno wyobrazić sobie zmycie tłustego kosmetyku samą wodą. Z tego powodu w następnej kolejności należy użyć żelu bądź pianki, która usunie olejek, a także dodatkowo oczyści cerę. W ten sposób można mieć pewność, że pozbędziemy się wszelkich zanieczyszczeń oraz pozostałości kosmetyków i przygotujemy skórę do wieczornej pielęgnacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*