Jak przerwać rutynę w łóżku z partnerem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym związku przychodzi czas, że seks nie jest tym, czym był dawniej. Te same pozycje, te same pieszczoty i ten sam czas spędzony na wspólnych chwilach. Z czasem robicie to coraz rzadziej, a rutyna jedynie zniechęca. Seks przeistacza się w dziwny obowiązek. Stąd już krótka droga do kłótni, sprzeczek i cichych dni.

Przemyślcie swoje potrzeby

Na początku związku może wydawać się, że oboje ciągle macie chęć na miłosne uniesienia. Potem niestety to się zmienia, ale można temu skutecznie zapobiec. Czy zdajesz sobie w ogóle sprawę, że Twój partner może mieć zupełnie inne podejście do chwil intymnych i np. mniejsze libido niż Ty? Kiedy seks jest coraz rzadziej obecny w Waszym związku, możesz poczuć odrzucenie przez drugą połówkę. Zaczną pojawiać się myśli, że już Cię nie kocha tak samo, jak kiedyś, że coś się zmieniło. Ale tak niekoniecznie musi być. 

Większość par wpada w rutynę związaną już z samą grą wstępną: chwila namiętnych pocałunków, głaskanie ciał, masaż piersi dłońmi, dotykanie członka, pieszczenie zewnętrznej strony pochwy, zdejmowanie ubrania). Potem szybko przechodzicie do penetracji, z naciskiem na osiągniecie orgazmu. Warto wtedy zrobić sobie przerwę od seksu. Jeśli zaczynasz łapać się na tym, że używasz tego jako środka odstresowującego po ciężkim tygodniu to sygnał ostrzegawczy, że czas na wrócenie do korzeni. Przypomnijcie sobie, czym był seks na początku: sposobem na budowanie intymności i poznanie własnych ciał.

Rozmowa z partnerem

Mogą być one krępujące, zwłaszcza jeżeli nigdy nie poruszaliście tego tematu. Jednak podzielenie się swoimi przemyśleniami może okazać się niezwykle pomocne. Rozmowa to drogowskaz dla partnera, w którą stronę iść podczas seksu: rozmawiajcie o tym, co sprawia Ci przyjemność i skutecznie prowadzi do orgazmu, co jest dla Ciebie najbardziej komfortowe. 

Akcesoria erotyczne

Nic tak nie przełamuje rutyny w seksie jak używanie gadżetów erotycznych. Ich używanie na początku może zawstydzać. Jednak wystarczy spróbować… Wibrujące pierścienie na penisa, wibratory, dilda, strap-on, korki analne, zabawki sterowane za pośrednictwem telefonu. Do tego żele intymne: smakowe, rozgrzewające, chłodzące, stymulujące. Bogata gama zabawek dla niej i dla niego sprawi, że oboje będziecie chcieli częściej, więcej i dłużej. Ciekawe akcesoria erotyczne są dostępne na tej stronie internetowej: https://redarena.pl/.  

Zmiana miejsca

Kiedy nachodzi Was ochota, swoje kroki być może od razu kierujecie do sypialni. To ogromny błąd i jedynie wzmaga rutynę w związku. Seks w łóżku w końcu stanie się nudny. Weźcie ze sobą gadżety i idźcie do kuchni, weźcie wspólny prysznic lub dajcie upust swoim fantazjom podczas wspólnej kąpieli w wannie. Możecie kochać się w łazience, albo zacząć tu grę wstępną, wzniecić pożądanie u drugiej połówki, a następnie kontynuować gdzie indziej. Świetnym urozmaiceniem życia seksualnego jest wynajęcie pokoju w hotelu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*