Jak szybko zdobyć wizę przed wyjazdem do obcego kraju?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dokumentem uprawniającym do wjazdu z kraju jest paszport. Wybierając się jednak do jednego z 79 państw, oprócz niego niezbędne jest też posiadanie odpowiedniej wizy. Jest ona pisemnym lub elektronicznym zezwoleniem umożliwiającym legalne przebywanie na terenie danego kraju. Jej brak może wiązać się przede wszystkim z niewpuszczeniem turysty na teren państwa, wydaleniem, a niekiedy także z wysoką grzywną lub karą więzienia. Wiza wystawiana jest przez placówkę dyplomatyczną lub konsularną.

Rodzaje wiz

Podróżując po Europie zdecydowaną większość krajów można odwiedzić posiadając jedynie paszport. Posiadanie wizy niezbędne jest jedynie przy wjeździe na obszar Białorusi oraz Rosji. Inaczej przedstawia się sprawa w Azji, ponieważ wybierając się w ten rejon świata trzeba mieć na uwadze to, że wiza wymagana jest w praktycznie każdym państwie na tym kontynencie. Również niemal cała Afryka objęta jest tym obowiązkiem. Natomiast bez zbędnych formalności można odwiedzić praktycznie całą Amerykę Południową oraz Północną.

Oprócz najpopularniejszej wizy turystycznej, która wydawana jest osobom podróżującym w celach krajoznawczych lub służbowych wyróżnia się jeszcze kilka jej rodzajów. Wiza biznesowa wydawana jest na podstawie zaproszenia przez podmioty gospodarcze danego kraju. Imigracyjna przysługuje osobom starającym się o prawo do stałego pobytu. Podróżujący poza granice kraju w celach zarobkowych mogą zaś ubiegać się o wydanie wizy pracowniczej. W przypadku konieczności wjechania na teren danego państwa jedynie w celu przedostania do innego miejsca docelowego, co bardzo często ma miejsce w przypadku kierowców ciężarówek, obowiązuje wiza tranzytowa.

Aby uniknąć skomplikowanych formalności, z którymi najczęściej wiąże się ubieganie o ten dokument, warto skorzystać z usług oferowanych przez firmę zajmującą się załatwianiem wiz, którą można znaleźć pod adresem https://wizacenter.pl. Z jej pomocą uzyskanie pozwolenia przebiega szybko i sprawnie. Wiza zostaje dostarczona nam pod wskazany adres, co pozwala zaoszczędzić bardzo dużo czasu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*