Jak transportuje się palety?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przewóz towarów na paletach jest bardzo wygodny. Przez to stał się najpopularniejszym sposobem transportu przeróżnych produktów na całym świecie. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy jak przebiega załadunek i rozładunek, jakie pojazdy nadają się do przewozu palet, oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Błyskawiczne ładowanie

Palety znane są właśnie z tego, że ich ładowanie oraz rozładowywanie z pojazdu transportowego jest bardzo szybkie. Wózek widłowy podjeżdża z obniżoną karetką, wsuwając widły do wnętrza platformy. Następnie cała karetka jest podnoszona, a wraz z nią sama paleta. Następnie można unieść ją na pożądaną wysokość, wsunąć na powierzchnię załadowczą samochodu i opuścić. Odjeżdżając, wózek wysuwa swoje widły i jest gotowy do załadowania kolejnej platformy. Właśnie w ten sposób prowadzi się transport palet Siemianowice Śląskie mają mnóstwo firm, które dysponują własnymi wózkami załadowczymi, dlatego klient nie musi nawet posiadać własnych na magazynie.

Przewóz i zabezpieczenie

Sam transport odbywa się najczęściej za pomocą pojazdów dostawczych, samochodów ciężarowych bądź ciągników siodłowych. Te ostatnie mogą wieźć towar na bardzo duże odległości, liczone w tysiącach kilometrów. Podczas przewozu należy zwrócić uwagę na dobre zabezpieczenie ładunku, co czyni się za pomocą specjalnych pasów. Te również musi posiadać każda firma, która przeprowadza transport paletowy Stargard niczym się tutaj nie wyróżnia. Za odpowiednie unieruchomienie palet z towarem w przestrzeni ładunkowej odpowiada kierowca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*