Jakie powinny być kompetencje profesjonalnego coacha?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Profesjonalny coach powinien być w stanie pomóc Ci uzyskać wyniki, czy to w życiu osobistym, czy w pracy. Powinni mieć udokumentowaną historię sukcesów i być skłonni do dzielenia się z Tobą swoją wiedzą. Profesjonalny coach ma również możliwość pomóc Ci zidentyfikować Twoje cele i upewnić się, że jesteś na dobrej drodze do ich osiągnięcia.

Czym jest coaching?

Coaching nie jest terapią, nie jest też mentoringiem. Coaching skupia się na teraźniejszości, a nie na przeszłości czy przyszłości, podczas gdy terapia skupia się na przeszłości, a mentoring na przyszłości. Tym właśnie wyróżnia się coaching Poznań jest miastem w którym możesz przystąpić do szkoły coachingu.

Terapia zajmuje się problemami emocjonalnymi, coaching skupia się na problemach z wydajnością, takich jak brak pewności siebie, depresja czy lęk; mentoring dotyczy bardziej rozwoju kariery niż czegokolwiek innego. Coaching jest procesem wzmacniającym, który sprawia, że czujesz się silniejszy i bardziej pewny swojej zdolności do osiągnięcia tego, czego chcesz w życiu.

Jakie powinny być kompetencje profesjonalnego coacha?

Wiedza na temat ich dziedziny: Dobry trener zawsze będzie miał wiedzę na temat dziedziny, w której pracuje. Powinni wiedzieć o najnowszych trendach i rozwoju w swojej branży.

Otwartość: Ważne jest, aby coach słuchał informacji zwrotnych od klientów bez uprzedzeń, a następnie wykorzystywał je do celów poprawy. Dobry coach musi być otwarty na informacje zwrotne od klientów, aby mógł poprawić swoje usługi poprzez uważne słuchanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*