Jakiego typu zioła warto przyjmować na co dzień?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Codziennie wypijamy nawet kilka kubków kawy i herbaty. A gdyby tak te napoje zastąpić ziołami? Wiele z nich ma cenne, lecznicze właściwości. Nie wszystkie napary ziołowe muszą mieć typowo ziołowy smak. Można z powodzeniem kupić suszone owoce, jak choćby owoc aronii czarnej, które zawierają dużą dawkę antyoksydantów i witamin. Jakie zioła warto pić codziennie?

Zioła na każdy problem

Tak naprawdę zioła możemy pić z racji na różne problemy zdrowotne lub wręcz przeciwnie, aby im zapobiegać. Szeroki wybór suszonych roślin znajdziemy choćby na poniższej witrynie https://zioladookola.pl/pl_PL/mnf/dary-podlasia,4.html. Pozostaje jednak kwestia, co my powinniśmy pić. Bez czarny, wspomniana aronia czy borówka są świetne na podniesienie odporności. A jeśli chcemy uzyskać efekt detoksu lepszy będzie czystek. Kwiaty takie jak bratek polecane są dla osób, które mają problem z trądzikiem. Również pokrzywa dobrze oczyszcza organizm i przez to również może mieć nieoceniony wpływ na czystość cery.

A może coś na nerwy? Suszoną melisę zna każdy i łatwo rozpoznać ją po smaku czy zapachu. Jednak również kozłek lekarski działa delikatnie kojąco na nerwy. Ciekawym zielem jest też werbena. Nie tylko wspiera układ nerwowy, ale i polecana jest osobom z alergiami czy chorymi zatokami, ponieważ rozrzedza wydzielinę i ułatwia jej wydzielanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*