Kiedy warto udać się na konsultacje kardiologiczną?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konsultacje kardiologiczne są zazwyczaj zalecane, gdy odczuwane objawy mogą być związane z chorobami serca. Ogólnie rzecz biorąc, objawy obniżonej funkcji serca mogą być odczuwane od czasu do czasu, ale nie każdy objaw jest wystarczająco znaczący. Kardiolodzy pracują z zespołem specjalistów medycznych i pomogą określić, czy Twoje objawy są rzeczywiście spowodowane przez chorobę serca lub inną chorobę. Ważne jest, abyś miał dokładną ocenę, aby wszelkie problemy mogły być zidentyfikowane i leczone tak wcześnie, jak to możliwe.

Co warto wiedzieć?

Jeśli doświadczasz objawów sercowych, takich jak duszności lub ból w klatce piersiowej, ważne jest, aby ocenić przez kardiologa. Lekarz przeprowadzi badanie i może zlecić wykonanie testów, takich jak elektrokardiogram (EKG), echokardiogram, test wysiłkowy lub cewnikowanie serca. Więcej informacji na temat poszczególnych testów można uzyskać na stronie https://familymedica.waw.pl/poz/.

Choroba serca to stan, który wpływa na serce i naczynia krwionośne. Istnieją dwa rodzaje chorób serca: wrodzone i nabyte. Wrodzone choroby serca to warunki, z którymi się rodzisz, ale mogą być zdiagnozowane wkrótce po urodzeniu. Nabyte choroby serca rozwijają się z czasem i mogą być zdiagnozowane dopiero w późniejszym okresie życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*