Korzyści z ubezpieczenia przesyłek Cargo

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Transport i logistyka towarów niesie ze sobą wiele ryzyk. Oprócz opóźnień czy pomyłek, które wpływają na czas i opłacalność przewozu istotnym problemem jest też bezpieczeństwo przewożonych ładunków. Nierzadko są to bowiem artykuły o sporej wartości. Mogą one ulec uszkodzeniu już w trakcie załadunku, jednak najczęstszym powodem strat są wypadki. Przewrócone naczepy w transporcie drogowym, zatonięcia kontenerów lub całych statków statków stwarzają problem finansowej odpowiedzialności. 

Nie tylko OC

Powszechnie występującym w branży spedycyjnej typem ubezpieczenia jest ubezpieczenie OC spedytora oraz przewoźnika. Firmy transportowe często ograniczają się do korzystania tylko z tych dwóch typów polis. Tymczasem można też wykupić ubezpieczenie Cargo, które nie jest drogie i stanowi ich doskonałe uzupełnienie. W przypadku jakiegokolwiek uszczerbku na towarze powstałego w wyniku transportu firma nie posiadająca polisy typu Cargo może, ale nie musi otrzymać rekompensaty finansowej za poniesione straty. OC tego typu chroni bowiem tylko przewoźnika i to w sytuacjach, gdy strata powstała z jego winy. Tym samym zawodzi ono w przypadku niezawinionego wypadku, kradzieży czy aktu dewastacji.

Ubezpieczenie Cargo zapewnia wypłatę odszkodowania bez względu na okoliczności, w których doszło do uszkodzenia lub zniszczenia towaru. Na stronie https://kimlog.pl/ można znaleźć szeroką ofertę usług spedycyjnych. W jej skład wchodzi także możliwość zabezpieczenia przewożonych towarów opisanym wyżej ubezpieczeniem Cargo.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*