Kostki 7x7x7 – dla kogo są przeznaczone i jak je ułożyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawie każdy z nas trzymał w ręku kostkę Rubika. Ułożenie tej sześciennej układanki to z pozoru proste zadanie. Trzeba jednak wiele czasu i wprawy, by zrobić to z odpowiednią szybkością. Ta gra logiczna ma stosunkowo świeżą historię. Została wymyślona przez węgierskiego uczonego Erno Rubika, lecz to w Japonii nadano jej status patentowy. Zyskała ogromną popularność na całym świecie. Od kilkudziesięciu lat odbywają się konkursy układania kostki, a jej formy z biegiem czasu stały się coraz bardziej zróżnicowane. 

Kostka kostce nierówna

Podstawowa i najbardziej rozpowszechniona wersja łamigłówki to sześcian posiadający 9 pól na każdym boku. Każdy bok ma przy tym inny kolor, a celem układającego jest takie ułożenie wszystkich elementów kostki, by kolory te stały się jednolite. Wymieniony wcześniej wariant, określany inaczej, 3x3x3 nie jest najtrudniejszym z dostępnych do wyboru. Można jeszcze znaleźć kostki o specyfikacji 6x6x6 lub nawet 7x7x7. W tym ostatnim przypadku na każdym boku sześcianu znajduje się aż 49 mniejszych kwadratów. 

Tylko dla wtajemniczonych

Wariant 7x7x7 jest przeznaczony dla najskuteczniejszych graczy, którzy doskonale radzą sobie z prostszymi modelami. Aby skutecznie ułożyć ten rodzaj kostki należy zastosować metodę prób i błędów lub sięgnąć do gotowych skryptów zawierających specjalnie do tego przygotowane algorytmy. Jeśli posiadamy już wprawę w układaniu klasycznej wersji kostki Rubika, to warto rozważyć skorzystanie z oferty, która prezentowana jest na stronie https://speedcube.pl/249-qiyi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*