Licówki sposobem na piękny uśmiech

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Poprzez uśmiech okazujemy naszą radość i przyjazne nastawienie. Jest on symbolem szczęścia i wyznacznikiem dobrego samopoczucia. to jak będzie wyglądał zależy w dużej mierze od zdrowych i zadbanych zębów. Niestety czasami zdarza się, że pomimo należytej troski, a więc regularnego ich mycia, a także kontrolowania u dentysty, na przestrzeni lat przestają one prezentować się tak, jak byśmy tego oczekiwali. Wtedy to warto skorzystać z rozwiązań mogących sprawić, że nasz uśmiech znowu stanie się piękny. 

Dlaczego warto skorzystać z licówek?

Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na przywrócenie zębom dawnego blasku, a twarzy pięknego uśmiechu, są tzw. licówki. Są to specjalne uzupełnienia kosmetyczne, poprawiające estetykę uzębienia, głównie z przodu. Celem ich stosowania jest uzyskanie równomiernego koloru, kształtu i położenia zębów, dzięki czemu nasz naturalny uśmiech zostanie przywrócony, dobrze wpasowując się w twarz. Zabieg z wykorzystaniem licówek może dodatkowo zamaskować pęknięcia lub przebarwienia zębów, których nie można pozbyć się żadnymi innymi sposobami dostępnymi w medycynie.

Co ciekawe. licówki mogą być porcelanowe lub kompozytowe i w obydwu przypadkach wykonuje się je na podstawie indywidualnych potrzeb. Ich zaletami są natomiast minimalna ingerencja w zdrowe części uzębienia, czy też możliwość zmiany wyglądu pojedynczych zębów. Wszystko to sprawia, że chcąc poprawić swój uśmiech warto skorzystać z takich usług. W zdobyciu większej ilości niezbędnych informacji dotyczących takiego przedsięwzięcia, nieoceniony może okazać się przykładowo cennik stomatologii estetycznej w Poznaniu, który pomoże zorientować się w ewentualnych kosztach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*