Na co zwrócić uwagę wybierając warzywa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednio wysoka ilość warzyw w diecie jest niezwykle ważna dla zdrowia oraz ogólnego samopoczucia. Są prawdziwą skarbnicą witamin i minerałów, a także zawierają niewiele kalorii. Pozostaje tylko kwestia tego, w jaki sposób wybierać warzywa, żeby miały jak najlepszy wpływ na organizm. Poniższe rady będą w tym bardzo pomocne.

Tylko z pewnego źródła – świeże i pyszne

Wygląd nie zawsze idzie w parze z jakością, o czym warto wiedzieć kupując warzywa. W supermarketach można bowiem znaleźć ogromne ilości warzyw, które prezentują się bardzo okazale, a jednak ich smak pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego? Często są to warzywa z importu, które przyjechały setki kilometrów zanim trafiły do sklepu. A to, że nie są zepsute, zawdzięczają dużej ilości chemii, która chroni je przed pleśnią i zepsuciem. Dość oczywiste jest więc, że ich wartość odżywcza nie będzie najlepsza, zaś stosowane środki ochrony roślin mogą nawet negatywnie odbić się na zdrowiu. Dobrze o tym pomyśleć wybierając miejsce zakupu warzyw i udawać się tylko do pewnym miejsc, gdzie warzywa są zawsze świeże i pyszne.

Lokalni dostawcy – najlepsza jakość

Kolejną sprawą, o której należy pomyśleć, jest kwestia sezonowości. Zawsze najlepiej jest kupować warzywa sezonowe, które posiadają duże ilości witamin i minerałów. Idealnie byłoby również gdyby pochodziły od lokalnych dostawców. Szukając takich wysokiej jakości warzyw można zajrzeć np. tutaj: http://www.warzywa-gacek.pl/, gdzie można zamówić warzywa z dowozem do wybranego miejsca. A dzięki temu, że są pozyskiwane właśnie od okolicznych gospodarstw, są nie tylko smaczne, ale również bardzo zdrowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*