Na czym polega cięcie laserem?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cięcie laserowe to proces, który wykorzystuje wiązkę laserową do cięcia materiałów i jest używany w zastosowaniach wymagających wysokiej precyzji i małej ilości odpadów. Wiązka może być używana do tworzenia gładkich cięć lub skomplikowanych wzorów w szerokim zakresie materiałów, w tym w drewnie, metalu, plastiku i szkle.

Na czym on polega?

Cięcie laserowe polega na skierowaniu wyjścia lasera o dużej mocy, najczęściej poprzez układ optyczny, na powierzchnię, która ma zostać przecięta. Materiał topi się i sublimuje pod wpływem ciepła generowanego przez wiązkę lasera, tworząc plazmę, która odcina materiał. Na szybkość cięcia wpływa wiele czynników, w tym gęstość mocy, ostrość, prędkość i profil powierzchni. Cięcie laserowe Poznań jest wykorzystywana przede wszystkim do tworzenia płaskich lub dwuwymiarowych kształtów, ale może być również stosowana do tworzenia kształtów 3D poprzez cięcie wielu warstw materiału jedna po drugiej.

Najpopularniejsze materiały cięte za pomocą laserów to blacha, tworzywa sztuczne, drewno i papier. Inne materiały, takie jak cienkie metale i szkło, mogą być również przetwarzane przy użyciu różnych technik, takich jak lasery CO2 lub lasery włóknowe.

Wycinarka laserowa jest urządzeniem, które wykorzystuje wiązkę laserową do cięcia materiałów. Termin „laser” odnosi się do akronimu Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation; oznacza to, że tworzy on intensywną wiązkę światła, która została wzmocniona poprzez przejście przez gazy o bardzo wysokiej temperaturze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*