Najcieplejsze kurtki damskie na zimę

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdego roku producenci kurtek zimowych wprowadzą nowe modele, ale też nowe materiały do szycia kurtek, które mają sprawić, że damskie kurtki będą nie tylko ciepłe, ale też ładne. Co prawda krąży pogląd, że najcieplejsze kurtki wyglądają niepozornie, a te bardzo szykowne wcale ciepłe nie są, ale to nie prawda. Obecnie każdy krój kurtki może zapewnić ciepło dzięki materiałom, z jakich jest wykonana czy wypełnieniu. Jaką więc kupić kurtkę?

Rodzaje, fasony i materiały

Kupując kurtkę na zimę wiele pań kupuje po prostu elegancką kurtkę damską. Ale podczas zakupu zdecydowanie warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich wykonana jest kurtka. Najcieplejsze są m.in. kożuszki, zwłaszcza te naturalne, kurtki z materiałem wierzchnim jak poliester czy włókna akrylowe, oraz wypełnieniem z puchu lub pierza. Oczywiście kurtki wykonane z materiałów syntetycznych czy futra też są ciepłe, ale te już trudniej znaleźć w odpowiednim fasonie czy chociażby w dobrej cenie.

Najpopularniejsze modele kurtek

Najczęściej spotykane w sklepach są kurtki typu anorak, czyli pikowane, sportowe kurtki wypełnione np. puchem. Można znaleźć bez problemu takie kurtki w ofercie sklepów sieciowych czy specjalistycznych. Kolejny bardzo popularny model kurtek zimowych to parka. Takie kurtki sięgają za pupę, a więc będą cieplejsze od kurtek do talli. Często mają też dużo kieszeni, ozdobny sznurek w pasie i wykończenia kaptura kolorowym futrem. Same futerka też przeżywają renesans. Można znaleźć krótkie kurtki do talii czy długie płaszcze wykonane i z prawdziwych i sztucznych futer.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*