Najczęstsze usterki kosiarek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uszkodzenie kosiarki może być bardzo kłopotliwe szczególnie wtedy, gdy trwa ono dość długo. Nawet jeśli jest ona regularnie poddawana serwisowaniu i przeglądom mogą pojawić się problemy z prawidłowym jej funkcjonowaniem. Warto dowiedzieć się, jakie są najczęstsze przyczyny awarii kosiarek.

Z czego wynikają problemy z kosiarką?

Bardzo częstą przyczyną awarii jest uszkodzenie linki, która stosowana jest do rozruchu kosiarki. Jeśli jest ona narażona na wilgoć może pojawić się na jej powierzchni korozja, która osłabia ją. Może to prowadzić do przerwania linki lub jej wygięcia, przez co niemożliwe będzie uruchomienie kosiarki. W sytuacji, gdy urządzenie nie kosi prawidłowo trzeba sprawdzić noże. Jeśli jest on tępy może powodować to strzępienie trawy i nierównomierne koszenie. Konieczna jest wtedy wymiana ostrza, które można kupić w sklepie sprzedającym części do kosiarek.

Inną przyczyną złej pracy urządzenia może być źle wyregulowany silnik, którego praca znacząco wpływa na komfort użytkowania. Regulacja musi odbywać się jedynie w miejscach autoryzowanych, ponieważ samodzielne próby mogą jeszcze bardziej go uszkodzić. Jeśli problem pojawia się podczas uruchamiania kosiarki może oznaczać to także, że paliwo zostało zanieczyszczone. Niekiedy do baku dostają się resztki trawy lub pyłki, które zatykają gaźnik. Dlatego podczas dolewania paliwa korek trzeba umieścić w bezpiecznym miejscu i uważać, aby wraz z uzupełnianiem jego poziomu do środka nie dostały się żadne zanieczyszczenia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*