Niezbędnik każdego motocyklisty – bez tego nie wyruszaj w trasę!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jazda na motocyklu, tak jak i jazda samochodem są czynnościami o podwyższonym ryzyku. Szczególnie gdy uprawiane są one zawodowo. Jednakże ta pierwsza, z racji na wystawienie ciała praktycznie bez żadnej mechanicznej ochrony, jest dużo bardziej dla nas niebezpieczna. W trasę nigdy nie powinniśmy wyruszać bez podstawowego niezbędnika motocyklisty w postaci specjalistycznej odzieży, ochraniaczy oraz w szczególności odpowiedniego kasku. Co jeszcze okaże się w trakcie jazdy niezbędne?

Podstawowa ochrona
Profesjonalne ubrania oraz akcesoria zapewniają nam większą ochronę i niwelują ryzyko potencjalnego uszkodzenia ciała, lecz tylko do określonych prędkości. Przy szybkiej i agresywnej jeździe nie są one w stanie ochronić nas przed skutkami zderzenia z innym pojazdem lub obiektem. Dlatego zawsze powinien towarzyszyć nam rozsądek i racjonalne podejście. W naszym klimacie niemałe znaczenie mają dobre jakościowo rękawice motocyklowe (np. takie: https://www.czesci-moto.pl/k591,dla-ciebie-rekawice.html). Szczególnie w chłodniejszych porach roków stają się niezbędne. W okresie wiosennym i letnim zaopatrzmy się w wersje prostsze o większym przewiewie.

Przygotowywanie się do wyjazdu powinno rozpocząć się już jakiś czas przed nim. Dzięki temu upewnimy się, że wszystkie niezbędne materiały zabraliśmy ze sobą. Do plecaka wrzućmy również małą skrzynkę z niezbędnymi narzędziami czy taśmą izolacyjną, nigdy bowiem nie wiemy, jaka awaria może się nam przytrafić. Niezbędne okażą się również buty oraz kask motocyklowy. W tym przypadku najważniejsze jest to, aby oba te elementy perfekcyjnie wręcz przylegały do części naszego ciała. Zapewni nam to niezbędną ochronę oraz komfort w trakcie poruszania się po drodze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*