Powerbank – przydatne urządzenie w biurze i podróży

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie niewiele jest osób, które na co dzień nie korzystałyby ze smartfona, tabletu albo laptopa. Niestety wymienione urządzenia elektroniczne stosunkowo szybko rozładowują się – zwłaszcza podczas intensywnego użytkowania. Z tego powodu warto posiadać akcesorium w postaci powerbanku, czyli dodatkowego źródła energii w kompaktowym rozmiarze. Porządny i estetyczny model o uniwersalnym zastosowaniu znajdziemy m.in. w ofercie tego profesjonalnego sklepu online: https://sklep-outshopping.pl/.

Pojemność to najważniejszy parametr

Powerbank jest niezwykle przydatnym gadżetem, ponieważ pozwala na szybkie i skuteczne doładowanie baterii innego urządzenia, gdy nie mamy aktualnie możliwości skorzystania z gniazdka elektrycznego (podróż pociągiem, wyprawa do lasu itp.). Sprawdza się również w dużych biurach, gdzie pracuje wiele osób i dostęp do zasilania jest niekiedy ograniczony. Dobry powerbank powinien posiadać co najmniej dwa wejścia USB, akumulator o natężeniu 2 Amperów, baterię litowo-polimerową, wskaźnik ładowania w postaci diody LED, a także solidną, doskonale spasowaną obudowę odporną na uszkodzenia mechaniczne (z aluminium, metalu bądź wysokiej jakości tworzywa silikonowego).

Oczywiście pożądana jest też maksymalna szczelność, względna lekkość (do 150 g) i specjalne zabezpieczenie przed wodą. Kluczowy parametr to jednak w tym przypadku pojemność. Wynika to z faktu, że zależy od niej ilość ładowań baterii do 100%. Jeśli zamierzamy stosować powerbank do zasilania wyłącznie telefonu i tabletu, to z powodzeniem wystarczy pojemność 5000-10 000 mAh, natomiast do laptopa lepiej wybrać urządzenie oferujące 20 000 mAh.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*