Serwisowanie wózków widłowych – częstotliwość i efekty

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózki widłowe to jedne z najczęściej używanych środków transportowych na bliskie odległości. Wykorzystywane są również w magazynach, halach, fabrykach, hurtowniach i wielu innych miejscach, gdzie istnieje potrzeba przewiezienia towaru. Bezawaryjne działanie wózka widłowego gwarantuje tylko jego regularny serwis.

Bezpieczna i prawidłowa eksploatacja wózków widłowych

Regularne serwisowanie wózka widłowego pozwala na natychmiastową diagnozę uszkodzonych elementów. Zdarza się, że awarii ulega świeca płomieniowa Perkins. Pojawiają się wtedy problemy z rozruchem. Odpowiednio wczesna reakcja na usterkę pozwala na utrzymanie maszyny w ciągłej eksploatacji. O tym, jak często przeglądać i serwisować daną część decydują wytyczne producenta sprzętu. Tego typu zalecenia różnią się w zależności od marki, roku produkcji, ilości przepracowanych godzin, warunków w jakich wózek widłowy pracował. Intensywne użytkowanie wózka jest równoznaczne z jego częstszymi przeglądami.

Elementem wózka widłowego, który często ulega zużyciu jest łańcuch. Wykorzystywany on jest do unoszenia różnego rodzaju ładunków. Do sprawdzenia jego wyciągnięcia służy przymiar do łańcucha. Tego rodzaju narzędzie przedstawia procentowe zużycie łańcucha. Jeśli wartość wskazuje na przekroczenie normy, to ten element wózka kwalifikowany jest do wymiany. Profesjonalne serwisowanie obejmuje nie tylko przeglądy konserwatorskie i przeglądy techniczne, ale również wszelkie niezbędne, bieżące naprawy. Efektem regularnego serwisowania jest sprawnie działający sprzęt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*