Siatka cięto-ciągniona – zastosowanie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Siatka cięto-ciągniona, to najprawdziwsza siatka do zadań specjalnych. Tworzona z jednego kawałka blachy, który w czasie pracy linii produkcyjnej jest wielokrotnie nacinany, rozciągany i prasowany, jest naprawdę bardzo mocna i znajduje zastosowania w bardzo wielu sektorach. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest siatka o naprawdę dobrych właściwościach, mocna i mająca kapitalne parametry, możemy użyć siatek cięto-ciągnionych. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie dokładnie jest używana, przeczytaj ten krótki artykuł do końca. Wszystkiego się z niego dowiesz.

Architektura, przemysł i nie tylko

Żeby sprawdzić, jak skomplikowanym wytworem jest ten rodzaj siatek, wystarczy spojrzeć na stronę jednego z producentów, np. w tym miejscu http://gozbet.pl/linia-do-produkcji-siatki-cieto-ciagnionej/ i obejrzeć jak wygląda linia produkcyjna. Jednak nie ma wcale przesady w tym, że to najmocniejsza siatka na rynku. Dla różnych sektorów wykonuje się ją z różnych materiałów. Może to być stal nierdzewna, stal ocynkowana lub aluminium. Jednak w każdej sytuacji będzie najmocniejszą w swojej klasie.

Siatek cięto-ciągnionych używa się przede wszystkim jako osłon otworów wentylacyjnych, ale także do produkcji szaf wentylowanych na użytek serwerowni. Często na pewno widujecie je jako osłony okien piwnicznych, ale zdarzają się również na elewacjach designerskich, industrialnych budynków. Architekci wnętrz wykorzystują ją do tworzenia nietypowych połączeń z meblami, a w przemyśle tworzone są z niej bardzo wytrzymałe filtry. To bardzo uniwersalna siatka, której wykorzystanie jest naprawdę szerokie!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*