Sprzęt rehabilitacyjny – co wchodzi w jego skład?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęt rehabilitacyjny jest szerokim terminem stosowanym do różnych urządzeń medycznych, które pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia po chorobie lub urazie.

Do najczęściej spotykanych rodzajów należą:

Wózki inwalidzkie, chodziki i kule 

Urządzenia te pomagają osobom, które mają trudności z chodzeniem, łatwiej się poruszać. Wózki inwalidzkie mogą być używane jako pomoc tymczasowa lub na stałe, jeśli dana osoba nie jest w stanie chodzić na dłuższych dystansach lub w ogóle. Chodziki są podobne do wózków inwalidzkich, ponieważ pomagają osobom o ograniczonej mobilności w pokonywaniu krótkich dystansów. Kule są przeznaczone do używania podczas stania na jednej nodze i powinny być używane tylko przez krótki okres czasu, ponieważ mogą powodować urazy, jeśli są niewłaściwie używane. Jeśli potrzebujesz, któregoś z nich, to wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Warszawa, jest miejscem, w którym to zrealizujesz.

Pomoce do terapii zajęciowej lub fizycznej 

Pomoce te pomagają osobom w wykonywaniu zwykłych czynności, takich jak ubieranie się, kąpiel i gotowanie. Obejmują one również sprzęt do ćwiczeń, który pomaga wzmocnić mięśnie osłabione w wyniku urazu lub choroby. Terapeuci zajęciowi pracują z pacjentami indywidualnie, aby zdecydować, jaki rodzaj sprzętu najlepiej pomoże im osiągnąć cele w codziennym życiu.

Szyny 

Szyny są jednorazowymi urządzeniami używanymi do leczenia złamań i zwichnięć kości w rękach lub nogach. Mogą być wykonane z gipsu lub innych materiałów, które twardnieją pod wpływem wilgoci (wysychanie), dzięki czemu mogą być formowane w miejscu wokół kontuzjowanych obszarów i utrzymywać je.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*