Stoiska z kosmetykami – jak elegancko je urządzić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach handel to nie tylko zakupy na zasadzie wyboru i płacenia. Klienci oczekują już czegoś więcej. Wizyta w sklepie, butiku czy galerii handlowej ma być dla nich rozrywką, relaksem, a nawet okazją do doznań estetycznych. Dlatego tak ważna jest cała otoczka wokół produktu, a nie tylko sam już produkt. To, co zostaje podane w ciekawej formie, skierowanej do wybranej grupy odbiorców, lepiej się też w rezultacie sprzedaje. Tyczy się to szczególnie kosmetyków, które nie są produktami tak widocznymi jak choćby ubrania czy buty, dlatego sposób, w jaki są wyeksponowane na stoiskach handlowych, ma bardzo duże znaczenie dla klientów i ich ostatecznych wyborów.

Ekspozycja produktu

Kosmetyki to specyficzne produkty do sprzedaży, które wymagają odpowiedniej oprawy, aby klient nie pogubił się w szerokim wyborze i ostatecznie dotarł do tego, czego naprawdę potrzebuje. Aby prezentowały się elegancko na stoisku, trzeba przede wszystkim zainwestować w odpowiednie regały, na których zostaną przejrzyście poustawiane. Pomoże w tym producent mebli sklepowych, specjalizujący się w tego typu elementach urządzania wnętrz. Dzięki temu regały będą odpowiednio wymierzone i dopasowane do pomieszczenia. Wpłynie to na porządek oraz estetykę sklepu.

Eleganckie rozmieszczenie produktów uwydatni odpowiednie oświetlenie. Opakowania czy pudełka lepiej się wtedy prezentują i zachęcają klientów do kupna. Jeśli to możliwe, warto ułożyć kosmetyki w danej kategorii kolorami lub według wielkości opakowań. Dzięki temu zachowany zostanie wizualny porządek. Bardzo duży wpływ na pozytywny odbiór otoczenia przez klientów mają również zmysły węchu i słuchu. Dlatego warto zadbać o subtelny zapach w sklepie oraz muzykę, która będzie puszczana w tle. Dzięki tym trikom stoisko z kosmetykami będzie przyciągało uwagę, a co za tym idzie – wpłynie na wybory klientów i lepszą sprzedaż.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*