Swój styl – jak go wypracować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele presji, aby mieć swój własny styl. Łatwo jest czuć się tak, jakbyś miał zawsze być na bieżąco z tym, co dzieje się w modzie. Prawda jest jednak taka, że posiadanie własnego stylu jest czymś, co można kultywować z czasem. Twój styl jest tym, co sprawia, że czujesz się dobrze i pewnie, kiedy go nosisz – a jeśli czujesz się dobrze, to ludzie to zauważą!

Jak znaleźć swój własny styl ubierania się?

  • Zacznij od małego. Nie próbuj od razu przemeblować całej swojej garderoby. Zamiast tego wybierz jeden element lub kolor, który do Ciebie przemawia i zacznij od niego. Na przykład, jeśli lubisz niebieskie dżinsy, spróbuj dodawać parę lub dwie do swojej kolekcji co miesiąc, aż staną się jednym z Twoich ulubionych przedmiotów.
  • Zastanów się, dlaczego pewne rzeczy do Ciebie przemawiają. Jeśli widzisz w sklepie coś, co przyciąga Twój wzrok, ale nie jesteś pewna, dlaczego tak się dzieje (i nie kupuj tego tylko dlatego, że jest ładne), zastanów się, dlaczego tak bardzo do Ciebie przemawia. Czy to kolor? Nadruk? Czy to dlatego, że ktoś inny wygląda w tym świetnie.
  • Znalezienie swojego stylu to proces, który wymaga czasu i eksperymentów. Możesz nie wiedzieć, co ci się podoba, a co nie, dopóki nie przymierzysz lub nie zobaczysz tego na żywo. Nie bój się eksperymentować z różnymi wyglądami, kolorami i stylami. Nie ma dobrego lub złego sposobu ubierania się. Philipp Plein tworzy różne ciekawe projekty modowe, którymi możesz się inspirować.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*