Telefon dla seniora – jaki wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli masz starszego krewnego lub przyjaciela, który nie jest tech specem i nie wie, jak korzystać ze smartfona, to może być czas, aby pomyśleć o uzyskanie ich telefon, który jest bardziej przyjazny dla użytkownika. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele opcji, w których można znaleźć łatwy w obsłudze telefon, który może pomóc Twoim bliskim w utrzymaniu łączności.

Telefony klasyczne

Telefony klasyczne są jedną z najbardziej popularnych opcji dla seniorów. Telefony te mają duże przyciski i klawisze, które sprawiają, że są łatwe w użyciu dla osób ze słabym wzrokiem lub problemami ze zręcznością. Są one również wyposażone w duże wyświetlacze, co ułatwia osobom z problemami ze wzrokiem odczytywanie przychodzących wiadomości i powiadomień.

Telefony te są idealne dla seniorów, którzy chcą mieć proste urządzenie, które pozwoli im pozostać w kontakcie z rodziną i przyjaciółmi bez konieczności martwienia się o jakiekolwiek kwestie techniczne.

Smartfony z systemem zamkniętym

Smartfony z systemem zamkniętym oferują bardziej ograniczony zakres funkcji niż inne rodzaje smartfonów, ale są znacznie łatwiejsze w użyciu i zrozumieniu. Zazwyczaj są wyposażone w jeden przycisk, który służy do uzyskiwania dostępu do wszystkich aplikacji na urządzeniu. Urządzenia te zawierają podstawowe funkcje, takie jak rejestry połączeń, odtwarzacze muzyki itp., ale nie umożliwiają dostępu do mediów społecznościowych ani usług internetowych, chyba że zostały one wcześniej pobrane przez kogoś innego (np. członka rodziny).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*