Wentylacja z rekuperacją. System, który zagwarantuje ci dopływ świeżego powietrza bez strat ciepła

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wentylacja jest niezbędna w każdym pomieszczeniu. Im lepsza, tym po prostu czujemy się lepiej, ponieważ do naszych organizmów dociera więcej tlenu, a powietrze jest świeższe. Jednak zimą często obawiamy się systemów wentylacyjnych ze względu na straty ciepła. Rozwiązaniem tego problemu jest system wentylacji z rekuperacją.

Dlaczego świeże powietrze jest nam tak bardzo potrzebne?

Powietrze jest nam potrzebne do życia i w to nikt nie wątpi. Ale dlaczego tak bardzo liczy się jego jakość i świeżość? Przecież w pomieszczeniu, które nie jest wentylowane, również możemy oddychać i funkcjonować.

Warto jednak zwrócić uwagę, jak w takim przypadku wygląda nasze funkcjonowanie. Zazwyczaj jest wyraźnie gorsze niż w pomieszczeniach dobrze wentylowanych. Czujemy się gorzej, jesteśmy mniej skoncentrowani, bardziej zmęczeni i cierpimy na różne, czasem niemal niewytłumaczalne dolegliwości, jak bóle głowy czy poczucie duszności. Właśnie żeby uniknąć tych i innych problemów, należy zadbać o świeże, czyste i posiadające wysoką jakość powietrze.

Wentylacja z rekuperacją

Klasyczny system wentylacji, choć zapewnia dopływ świeżego powietrza z zewnątrz, zazwyczaj oznacza też straty ciepła zimą, co ze względu na oszczędność przekłada się na zamykanie nawiewników – a zatem także ograniczenie wymiany powietrza na świeże.

Dlatego też znacznie lepsze rozwiązanie oferuje wentylacja Szczecin: jest to wentylacja z rekuperacją. Jest to specjalnie zaprojektowany system, który nie wymaga posiadania nawiewników i ogranicza straty ciepła. Powoduje on odzyskiwanie ciepła do pomieszczenia oraz mechaniczny proces wtłaczania świeżego powietrza oraz odbierania “zużytego”. W ten sposób ilość powietrza, jego ciśnienie i temperatura zawsze pozostają optymalne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*