Zalety stosowania monitoringu w pojazdach

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Monitorowanie aktywności kierowców, którzy pracują dla przedsiębiorstwa wykorzystującego firmowe samochody, może przynieść bardzo duże korzyści. Przede wszystkim każdy z pracowników będzie bardziej dbał o sprzęt, który jest mu powierzony. Zmniejszy się też liczba wykonywanych niepotrzebnie kilometrów, na przykład po to by załatwiać prywatne sprawy w godzinach pracy. W końcu nie będzie też mogło dochodzić do oszustw, takich jak choćby kradzież paliwa z baków.

Profesjonalny system

Ważne, by stosować w autach rozwiązania sprawdzone i z wyższej półki. Dzięki temu będziemy pewni, że nie dojdzie do żadnych niespodziewanych usterek zamontowanych systemów. Dyspozytor będzie miał przez cały czas podgląd na to gdzie dany samochód się znajduje, ile pozostało mu paliwa, z jaką prędkością się porusza, a także jakimi drogami jechał danego dnia. Monitoring pojazdów ciężarowych pozwoli ponadto na szybkie znajdowanie dla kierowców dodatkowych ładunków, które mogliby podjąć w miejscu aktualnego położenia. To z kolei może przysporzyć firmie znacznych zysków.

Zdalna kontrola

W przypadku przejazdów na dłuższe dystanse, na przykład na terenie całej Europy, dyspozytor na firmowym komputerze ma możliwość na bieżąco pobierać dane z tachografów pojazdów. Daje to bardzo szerokie spektrum kontroli nad pracą kierowcy, jego sposobem jazdy i tak dalej. Można ustalić próby naginania czasu pracy, ignorowanie wymaganych ustawowo przerw, czy częste przekraczanie dozwolonej prędkości na drogach. Dodatkowo kierowca, który wie, że jest kontrolowany, ma większą motywację, by dbać o sprzęt, będący własnością firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*