Zimowe opony – na co szczególnie zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednym z podstawowych elementów do zapewnienia sobie i swoim bliskim bezpieczeństwa na drodze są dobre opony. Nie chodzi tylko o markę i klasę ogumienia, ale zwykłą wymianę opon w zależności od sezonu, w jakim obecnie jeździmy. Zimowe opony to nie żadne błahostka, ale faktyczny krok ku zwiększeniu szans na spokojny powrót do domu.

Samochód na zimę

Nie trzeba kupować od razu najdroższych opon, żeby zapewnić sobie odpowiednie warunku na drodze. Tanie, budżetowe modele można kupić na stronie https://www.tireexpert.pl/kategoria-produktu/osobowe-zimowe/. Każde ogumienie na zimę zapewnia większą przyczepność do nawierzchni, dzięki czemu samochód nie będzie się ślizgał i w porę hamuje, jeśli ktoś nam wyskoczy na jezdnię. Nawet najbardziej uważny i spokojny kierowca może doświadczyć przykrej niespodzianki, kiedy nagle będzie zmuszony do gwałtownego wciśnięcia hamulca.

Przy wyborze opon na zimę warto zwrócić uwagę na głębokość bieżnika. W przypadku dostosowywania samochodu na warunki zimowe, powinien mieć minimum 4 mm głębokości. Nie warto przepłacać i dobrać ogumienie do swoich potrzeb. Jeśli jeździmy tylko w warunkach miejskich i nie pokonujemy wiele kilometrów w ciągu miesiąca, dogodnie wybrać najtańsze opony dostępne na rynku. W te droższe można inwestować wtedy, jeśli pokonujemy wiele kilometrów i jeździmy po bardziej wymagających drogach. Inne kwestie na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie ogumienia, to oczywiście rozmiar, indeks prędkości a także nośność. Przy wyborze rozmiaru należy się trzymać tego rekomendowanego przez producenta naszego samochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*