Kiedy warto iść do psychoterapeuty?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Psychoterapia to bezpieczne miejsce, w którym możesz odkryć swoje myśli i uczucia. Będziesz mógł omówić swoje problemy z kimś, kto pomoże Ci zrozumieć, co może być ich przyczyną i wprowadzić zmiany w swoim życiu, abyś czuł się lepiej.

Z jakimi problemami możesz poradzić sobie na terapii?

Problemy ze zdrowiem psychicznym generalnie należą do jednej z trzech kategorii:

Zaburzenia związane z nadużywaniem substancji takich jak alkohol i inne używki

Na psychoterapii nauczysz sobie radzić z różnymi problemami z uzależnieniami. Obejmują one nadużywanie lub uzależnienie od alkoholu, uzależnienie od narkotyków, nadużywanie i przedawkowanie leków na receptę, a także palenie papierosów.

Zaburzenia nastroju

Zaburzenia nastroju, takie jak depresja i choroba dwubiegunowa charakteryzujące się silnymi wahaniami nastroju, od uczucia bardzo silnego smutku do nadmiernej energiczności. Wszystkie te zaburzenia są niezależne od wieku, psycholog może pomagać także zwalczyć trudności wieku dojrzewania lublin.

Zaburzenia lękowe

Dobry psychoterapeuta pomaga także poradzić sobie z problemami takimi jak zaburzenia lękowe, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne i zaburzenie stresu pourazowego. Dzięki regularnym wizytom u psychoterapeuty będziesz w stanie poradzić sobie z różnego rodzaju problemami. Ponadto, psychoterapia może pomóc w poprawieniu poczucia własnej wartości i rozwinięciu zdrowszych relacji z innymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*