Akcesoria na motor – co warto posiadać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Doświadczeni motocykliści bardzo często zaopatrują się w liczne dodatkowe akcesoria do swojej maszyny. Niektóre z nich poprawiają bowiem ogólny komfort użytkowania pojazdu, inne wpływają niezwykle pozytywnie na bezpieczeństwo, a jeszcze inne pozwalają uzyskiwać wyraźnie lepsze osiągi na drodze. Istnieją też konkretne rozwiązania w znacznym stopniu zwiększające atrakcyjność wizualną motoru. Z niniejszego artykułu dowiemy się, jakie elementy warto zakupić w pierwszej kolejności.

Ochrona ciała i karoserii to priorytet

Podstawowym godnym polecenia akcesorium motocyklowym jest porządny kask z homologacją, który optymalnie zabezpiecza głowę kierowcy przed urazami mechanicznymi. Powinien on posiadać ponadprzeciętnie wytrzymałą skorupę, otwory wentylacyjne, blendę przeciwsłoneczną i niesamowicie wygodne zapięcie mikrometryczne.

Oprócz tego na uwagę zasługują specjalne buty wyposażone w protektory wewnętrzne, wodoodporną membranę, podeszwę o właściwościach antypoślizgowych oraz odblaski. Na rynku znajdziemy zarówno modele sportowe, jak i turystyczne.

Przyda się też z pewnością pojemna sakwa ze skóry lub kufer z tworzywa sztucznego, przeznaczony do zamontowania obok wlewu paliwa. Taki element pozwala bowiem bez problemu przewozić wszelkie rzeczy na długich dystansach.

Oto pozostałe użyteczne akcesoria: pokrowiec wodoodporny do ochrony karoserii, instalacja alarmowa, nawigacja satelitarna GPS, podgrzewane siedzenie, crash pady i gmole zapobiegające uszkodzeniu maszyny w razie jej upadku, blokada antykradzieżowa, ładowarka do akumulatora, interkom i kamera sportowa. Wszystkie wymienione rzeczy kupimy w tym profesjonalnym sklepie internetowym: https://motoklan.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*