Awaria wózka widłowego – co robić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózek widłowy niskiego lub wysokiego składowania to coś, co jest absolutną koniecznością w bardzo wielu przedsiębiorstwach z najróżniejszych branż. Te pojazdy pozwalają nie tylko na ustawienie towaru na paletach na wysokich regałach w magazynach. Przydają się na placach budowy, w górnictwie i przy załadunku towarów na ciężarówki. Używa się ich także do przewożenia ciężkich elementów w wielu zakładach przemysłowych i produkcyjnych. Ich zastosowanie jest naprawdę uniwersalne, jednak zdarzają im się także awarie. Co wtedy?

Przede wszystkim zawsze lepiej zapobiegać

Dlatego nie kupujmy używanych wózków mało znanych firm, a zamiast tego postawmy na sprzęt najwyższej jakości. W długiej perspektywie pozwoli to wręcz na oszczędności, ponieważ ilość awarii i usterek będzie znacznie mniejsza niż w przypadku maszyn gorszej klasy. Dopasujmy też prawidłowo do naszych potrzeb udźwig wózka, wysokość unoszenia wideł oraz dodatkowe wyposażenie, które może być potrzebne w prowadzonej przez nas działalności.

Kupując wózki widłowe od dużych firm, jak http://omv.com.pl/wozki-widlowe.php, warto też rozważyć podpisanie umowy przeglądowo-serwisowej, która pozwoli szybko uporać się z wszelkimi ewentualnymi problemami i przywrócić pojazd możliwie szybko do użytku. Zdecydowanym plusem takich umów jest to, że nie musimy zatrudniać własnego mechanika. Nie trzeba też każdorazowo szukać kogoś, kto może szybko naprawić sprzęt. To bardzo komfortowe rozwiązanie, które pozwoli nam spać spokojnie i nie obawiać się o nadprogramowe przestoje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*