Ciekawe pomysły na zaciszny kącik w ogrodzie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy marzenie o posiadaniu domu z ogrodem się spełnia, przychodzi czas na projektowanie. Przydomowy ogród, szczególnie dla aktualnego lub byłego mieszczucha, musi spełniać szereg funkcji. Dostarcza przede wszystkim kwiatów, potem owoców i warzyw, z których można przygotowywać przetwory. Na koniec, chociaż wcale nie jest to najmniej ważna funkcja, ogród staje się miejscem odosobnienia i ukojenia. Można w nim zaszyć się z książką, obserwować ptaki i rośliny, opalać się lub po prostu rozmyślać rozsiadając się w wygodnym fotelu. 

Ogród jako plac zabaw i świątynia dumania jednocześnie

Architektura ogrodu musi łączyć wiele funkcji oczekiwanych przez użytkowników o różnych upodobaniach i w różnym wieku. Projekt powinien dzielić przestrzeń na związaną z uprawą i odpoczynkiem. Jak to wykonać? Najlepiej posiłkować się gotowymi elementami, choćby takimi jak: parawan do ogrodu, który odizoluje wybraną część ogrodu i utworzy z niego prywatną, intymną przestrzeń. 

Gdy parawan do ogrodu już nie wystarcza

Ukształtowanie powierzchni ogrodu i wielość użytkowników powoduje, że drobne dla oka przeszkody nie wystarczają. Dopiero płoty wiklinowe spełniają swoje zadanie, ograniczając wybraną powierzchnię i zakrywając ją przed ciekawskimi spojrzeniami. W celu zakreślenia miejsca zabaw dla dzieci, warto stosować wysokiej jakości płoty wiklinowe producent, którego wybierzecie powinien posiadać asortyment, w pełni przystosowany do realizacji tej funkcji. Ograniczona część ogrodu utrzymuje dzieci w karbach a jednocześnie zakrywa normalny w takich miejscach chaos i nadmiar zabawek. Tego rodzaju „potykacze” można instalować samodzielnie, a co najważniejsze, łatwo zmieniać ich miejsce w zależności od pory dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*