Gdzie najlepiej pasują komody?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Komody to bardzo przydatne w domu przedmioty, ponieważ pozwalają nam w łatwy sposób ukryć te rzeczy, które niekoniecznie musimy widzieć na co dzień. Doskonale sprawdzą się na przykład w sypialni, gdzie możemy w nich przechowywać ubrania, buty, a także pamiątki rodzinne, które są dla nas bardziej intymne i nie chcemy ich eksponować. Są też oczywiście takie, które umożliwiają ekspozycję różnych ozdób – posiadające witrynę, będącą dodatkowym elementem dekoracyjnym. Są one dostępne np. na https://www.domtech24.com/pokoj-dzienny/komody/z-witryna.

Ich kolejny walor to bardzo wysoka trwałość – drewno jest zazwyczaj odporne na uszkodzenia i po kilku latach nadal wygląda doskonale. Odpowiednio dobrana komoda może nam więc służyć przez bardzo długi okres czasu bez obawy, że jej wygląd ulegnie zmianie na gorsze. Pozostaje nam jeszcze tylko wybrać odpowiedni model.

Jaki styl wybrać

Meble te doskonale pasują do pomieszczeń, gdzie znajduje się drewno w każdej postaci. Sam materiał użyty do ich wykonania oraz jego kolor powinny zależeć od stylu, w jakim chcemy urządzić dane pomieszczenie.  Nowoczesne komody najbardziej popularne są w ciemnych barwach, ale musimy uważać, by nie przytłoczyły reszty. Dobrze jest postawić na kontrast i na przykład w ciemniejszej sypialni umieścić jasny mebel, co nieco ożywi nasz pokój. Białe komody to hit ostatnich lat – będą bardzo dobrze pasowały do ścian niemal w każdej kolorystyce. W stylu klasycznym możemy postawić na przedwojenne szafki, które doskonale oddadzą ducha tamtych czasów i będą współgrały z innymi antykami w naszym pomieszczeniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*