Co będzie nam potrzebne podczas wieczornego biegania?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ważne jest, aby mieć kilka niezbędnych rzeczy w swojej torbie, niezależnie od pory dnia, w której biegasz. Oto kilka rzeczy, które warto mieć pod ręką, gdy wybierasz się na nocny bieg.

Przedmioty związane z bezpieczeństwem

Mała latarka lub czołówka jest niezbędna do poruszania się po ciemnych ulicach i szlakach. Możesz jej użyć, aby zobaczyć, dokąd zmierzasz i w razie potrzeby ostrzec innych. Gwizdek może być również pomocny w zwróceniu uwagi, jeśli potrzebujesz pomocy.

Sprzęt odblaskowy to kolejny obowiązkowy element

Niezależnie od tego, czy biegasz w świetle dnia, czy w ciemności, ważne jest, abyś był widoczny, aby inni mogli Cię dostrzec. Odblaski pomagają kierowcom dostrzec Cię podczas zbliżania się, co jest szczególnie ważne, jeśli biegasz w pobliżu dróg lub autostrad. Nabyć je można chociażby na stronie https://fitchoice.eu/praca/opaski-odblaskowe/.

Sprzęt na niepogodę

Bycie przygotowanym na wszelkie warunki pogodowe ma kluczowe znaczenie podczas biegania w nocy. Wysokie temperatury i wilgotność powietrza sprawiają, że jeszcze ważniejsze jest nawodnienie podczas biegania w miesiącach letnich, więc upewnij się, że Twój bidon jest wypełniony dużą ilością wody przed rozpoczęciem biegu – zwłaszcza jeśli na zewnątrz jest gorąco! Ponadto, miej przy sobie krem z filtrem przeciwsłonecznym o wartości SPF 15 lub wyższej, aby nie poparzyć się podczas wieczornego joggingu.

Butelka z wodą

Ważne jest, aby zachować odpowiednie nawodnienie podczas ćwiczeń na zewnątrz w ciepłe dni, więc pamiętaj, aby zabrać ze sobą co najmniej jedną butelkę wody dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*