Dzbanki filtrujące do wody stają się coraz popularniejsze. Dzięki flirtom w dzbankach woda z kranu jest czystsza chemicznie. Sprawdzają się szczególnie przy twardej oraz chlorowanej wodzie. Filtr musi być jednak regularnie wymieniany, aby zapewnić odpowiedni poziom oczyszczania. Przekłada się to na smak oraz zapach filtrowanej wody. Sprawdź, co należy wiedzieć o wymianie wkładu w dzbanku.
Filtry w dzbanku zazwyczaj spełniają wiele funkcji. Mogą zarówno pełnić funkcję filtra mechanicznego do wody sprawiający, że ciecz w dzbanku pozbawiona jest piasków oraz większych osadów, jak i oczyszczać wodę z substancji chemicznych np. związków chlorów.
Klienci ufają wkładom Brita Maxtra i nie jest to pozbawione przyczyn. Są to produkty, które doskonale czyszczą wodę z substancji chemicznych oraz ewentualnych zanieczyszczeń osadami lub drobinami. Zapewniają one komfort użytkowania, poprawiają smak oraz zapach wody.
Filtry mają swoją przydatność do spożycia. Zazwyczaj posiadają one wskaźnik, który przypomni o dacie wymiany. Filtry Brita Maxtra wystarczają na przefiltrowanie 100 litrów wody lub 30 dni. Regularna wymiana filtrów jest ważna, aby zapewnić poprawne działanie dzbanka filtrującego.
Wymiana wkładu filtrującego jest bardzo prosta, zazwyczaj do każdego produktu dostarczona jest instrukcja wymiany. Należy też zwrócić uwagę, czy dany filtr pasuje do posiadanego dzbanka, aby uniknąć zakupu, który nie będzie spełniał swojej roli.
Dzbanki są okej, ale sądzę, że tylko dla poprawy smaku wody (usuwają z niej chlor). Ja osobiście od paru dobrych lat piję wodę z odwróconej osmozy, która moim zdaniem, jest najlepszą metodą filtracji wody do picia.
Jeśli ktoś nie ufa swojej wodzie z kranu, to polecam się zapoznać z działaniem filtrów osmotycznych 🙂 Na rynku jest szereg modeli do wyboru – z mineralizatorami, z wkładami podnoszącymi pH czy bez. Chyba to dobra alternatywa dla dzbanków, szczególnie, że wkłady wymieniam raz w roku. Aczkolwiek, co kto woli 🙂