Jakie dekoracje sprawdzą się podczas przyjęcia w ogrodzie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W cieplejszych porach roku przyjęcia chętnie organizujemy na świeżym powietrzu, bowiem słońce i ciepłe temperatury wprawiają nas od razu w lepszy nastrój. Jakie dekoracje zastosować, jeżeli szykujemy przyjęcie w ogrodzie?

Aranżacja stołu

Niezwykle ważne jest to, by odpowiednio przystroić sam stół. W szczególnie uroczystych okazjach nie zaszkodzi oczywiście ładny obrus, choć przy zabawie na dworze może się to nie okazać zbyt praktyczne rozwiązanie. Można się zatem pokusić o mniejsze oraz mniej typowe chusty i obrusiki, które świetnie będą się prezentowały na drewnianych stołach. Koniecznie trzeba też dodać kwiaty, a ciekawym elementem dekoracyjnym są lampiony, które wieczorem dodadzą dodatkowego klimatu.

Pomysłowym dodatkiem, a przy okazji wystrojem są również doniczki ze świeżymi ziołami, które będą pięknie pachnieć i wyglądać, a jednocześnie goście mogą z nich skorzystać do doprawienia swoich dań. Przy większych uroczystościach, takich jak wesele, warto jest też zadbać o porządek, w czym pomogą na przykład winietki ślubne.

Dodatkowe elementy dekoracyjne

Uniwersalną dekoracją są balony, które mogą się nadawać zarówno do mniej, jak i bardziej oficjalnych przyjęć – zależnie od tego wystarczy dobrać odpowiednie kolory i ewentualne dodatki w postaci wstążek czy brokatu. Jeżeli stół znajduje się na tarasie w pobliżu zewnętrznej części ściany domu, to przyjemnym akcentem będzie dodanie jakiś elementów wystroju również tam. Mogą to być doczepione wiązanki z kwiatami czy wstawki takie jak dmuchawce naklejki, które świetnie komponują się z otoczeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*