Jakie prace na wysokościach wymagają specjalistycznego sprzętu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prace prowadzone na wysokościach mają specyficzny charakter, dlatego wymagają właściwej wiedzy i wykorzystania specjalistycznego sprzętu, zapewniającego odpowiednią ochronę pracownikom przed upadkiem. Wszystkie elementy takiego ekwipunku powinny być dobrane do charakteru pracy oraz stanowiska, a także dostosowane do konkretnych warunków, przede wszystkim atmosferycznych. Warto podkreślić, że za pracę wysokościową uznaje się każde działanie wykonywane powyżej jednego metra nad podłogą albo ziemią.

Ekwipunek składający się z elementów najwyższej jakości gwarancją bezpieczeństwa

Sprzęt używany podczas prac wysokościowych musi koniecznie spełniać wymagane normy dotyczące bezpieczeństwa, potwierdzone różnymi certyfikatami. Taki ekwipunek powinien być bowiem niezawodny nawet w sytuacjach i warunkach ekstremalnych, takich jak burza, silny wiatr, deszcz czy duże zabrudzenia. Omawiany sprzęt można podzielić na dwie kategorie.

Pierwsza z nich obejmuje środki ochrony osobistej – są to różnego rodzaju szelki, uprzęże, linki, karabinki, kaski, pętle, przyrządy do chodzenia po linie, przyrządy zaciskowe oraz amortyzatory (głównie sprzęt alpinistyczny). Druga zaś zawiera w sobie dodatkowe wyposażenie służące do budowy stanowisk związanych z asekuracją oraz przemieszczaniem się. Tego rodzaju przyrządy są często wykorzystywane choćby przez osoby myjące okna w biurowcach.

Jeśli chodzi o mycie na wysokościach Poznań jest miastem, gdzie funkcjonujące tam firmy korzystają wyłącznie ze sprzętu najwyższej jakości. Ekwipunek do prac wysokościowych jest także stosowany w trakcie:

  • prac budowlanych na rusztowaniach
  • montażu szalowania
  • rozbiórek budynków
  • prac na mostach, masztach, wieżach czy różnych konstrukcjach hydraulicznych
  • zawieszania reklam wielkopowierzchniowych (jeśli chodzi o montaż reklam Poznań to miejsce, gdzie znajdziemy najlepsze firmy z tej branży w Polsce)
  • czynności w kabinach wysokich dźwigów
  • prac w szybach oraz kanałach ściekowych

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*