Co powinien mieć mechanik samochodowy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mechanik samochodowy potrzebuje wielu bardziej lub mniej istotnych narzędzi, które można znaleźć na https://autos.com.pl. Niektóre można z powodzeniem zastąpić. Inne natomiast są całkowicie niezbędne do przeprowadzenia większych napraw. Praca bez nich staje się niemożliwa.

Kanał


To całkowita podstawa, bez niego naprawienie podwozia jest praktycznie niemożliwe. Oczywiście można próbować podnieść auto za pomocą ręcznych podnośników, nie jest to jednak ani efektywne, ani bezpieczne. Kanał można również zastąpić profesjonalnym podnośnikiem do aut, spełnia on takie samo zadanie, lecz ze względu na regulowaną wysokość oraz dużo łatwiejszy dostęp do wielu elementów, będzie on opcją korzystniejszą. Należy jednak pamiętać, że mimo posiadania podnośnika, wciąż warto mieć w warsztacie kanał ze względu na to, że istnieją pojazdy, jak chociażby ciężarówki, których nie podniesie się za pomocą podnośnika.

Dźwig do silnika


Bez niego nie można przeprowadzić kompleksowej naprawy serca pojazdu, jakim jest silnik. Ze względu na jego duże gabaryty wyciągnięcie go bez wykorzystania specjalnego urządzenia będzie bardzo skomplikowane. Właściwie to nawet niemożliwe. Wynika to z tego, że sam silnik waży często kilkaset kilogramów. 

Kompresor


Nie jest to wyposażenie warsztatów, o którym myśli się w pierwszej chwili, ale bez wątpienia należy do niezwykle istotnych. To za jego pomocą możliwe jest napompowanie kół do odpowiedniego ciśnienia. Jest to o tyle przydatne, że przy niektórych naprawach konieczna jest ingerencja w koła.  Czasami wymusza to spuszczenie z nich powietrza, szczególnie podczas operowania przy powypadkowym samochodzie z powyginaną karoserią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*