Jakie części trzeba regularnie sprawdzać w aucie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy, nieważne czy w miarę nowy, czy już starszy samochód wymaga regularnego serwisowania, by sprawnie działał przez długie lata. Właściciel dbający o swoje auto wie, że należy regularnie odwiedzać warsztat, by sprawdzić, czy któraś z części nie uległa zużyciu.

Za taką usługę płaci się niewiele, a może ona ochronić przed poważniejszymi skutkami niedbalstwa. Szczególnie uważać należy na auta wyposażone w silnik Diesla, które posiadają filtry cząstek stałych DPF. To one są odpowiedzialne za redukcję emisji trujących spalin do atmosfery.

Z drugiej jednak strony są narażone na usterki. Szczególnie częstym problemem jest zapychanie się filtra cząstek stałych. Ma to szczególnie miejsce wtedy, kiedy podróżuje się autem z silnikiem Diesla na krótkich dystansach, unikając zarazem autostrad, czy dróg szybkiego ruchu. Wtedy taki filtr szybko ulega zapchaniu, co może prowadzić do znacznego obniżenia mocy auta.

Inne części też są ważne

Innymi częściami podatnymi na uszkodzenia są tłumiki, dlatego należy sprawdzać, czy nasz tłumik nie jest na przykład przedziurawiony. Można to co prawda zrobić samodzielnie, ale o wiele lepiej udać się do zakładu, który posiada specjalny kanał najazdowy, gdzie wszystko widzimy od spodu.

Wtedy też warto zwrócić uwagę na to, czy tłumik jest właściwie zamontowany. Po wielu latach użytkowania może bowiem zdarzyć się, że jego konstrukcja przerdzewieje. To z kolei może prowadzić do całkowitego odpadnięcia tej części w trakcie jazdy, a wtedy będziemy mieli już większy problem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*